קטגוריות
כירורגיה פלסטית

שתלי סיליקון

ישנם מספר סוגי שתלים שהג’ל הפנימי שלהם בעל צמיגות נמוכה, ושתלים עם ג’ל סמיך מאוד, חצי מוצק ונקרא קוהזיבי. בשלב היעוץ עם המנתח יש לבדוק עם המנתח הפלסטי איזה שתל יתאים לך ביותר לפי מבנה גופך.

מבחינת צורת השתל ניתן להבחין ב- 3 סוגים: שתל סיליקון שטוח, שתל סיליקון בולט ושתל סיליקון אנטומי – שתלים מסיליקון בצורות אנטומיות שונות.

בחירת שתל סילקון נעשית על פי נתוני הבדיקה ורצון המטופלת כאשר בשתלים האנטומים קיים מגוון עצום של המותאמים באופן אישי לכל מנותחת על פי מדידות מדויקות השתל שנקרא אנטומי, לא משתטח בשכיבה ולא מתאים את עצמו לתנוחת הגוף וכנראה זו הבעיה הגדולה שלו ולכן כמעט נזנח בניתוחי הגדלת חזה.

שתל עגול גבוה

שתל סיליקון עגול בעל מבנה עגול בחלקו העליון הוא צר ובחלקו התחתון הוא רחב יותר, דומה מאוד לחזה במראהו לחזה, זה המראה של השדיים של רוב הדוגמניות החושפות חזה מלא מראה, שנוצר בדרך כלל כאשר יש חזיית פוש אפ.

שתל עגול נמוך

שתל סיליקון עגול נמוך, נופל יותר בעל מראה נפול כמו חזה טבעי פחות בולט בחלקו העליון, מעניק מראה רך וטבעי.

שתל אנטומי

שתל סיליקון אנטומי נמצא היום פחות ופחות בשימוש מכיוון שאינו נותן את התחושה הטבעית, הוא בעל מראה של אגס ממש כמו חזה טבעי, אך כאשר שוכבים הוא אינו מתפשט כמו חזה טבעי אלא שומר על צורתו, הוא אמנם בעל יתרון על פני שאר השתלים כי יש לו צורה קבועה וישנה היכולת לבחור את הצורה הרצויה שלא כמו שאר שתלי הסיליקון. שתלי הסיליקון האנטומי מוצקים יותר למגע מאשר שתלי הסיליקון העגולים.

המיקום האידיאלי להכנסת שתל סיליקון אנטומי הוא לפני השריר .

בעמידה שתל סיליקון אנטומי מקבל באופן טבעי צורה של טיפה ובשכיבה הוא חוזר להשתטח כמו שקורה בשד טבעי גדול. בשנים האחרונות, סכנת הדליפה של הסיליקון אל הסביבה של השתל, פחתה מאד. כיום המילה האחרונה בשתלים הוא שתל סיליקון שאינו ניגר שתל קוהזיבי .