קטגוריות
רפואת שיניים

5 דברים שכדאי לדעת על למינייט

כמה פעמים ביום אתם מחייכים? האם אתם מאלו שהולכים עם חיוך מרוח על הפנים כל היום או מאלו שמחייכים רק לעיתים רחוקות? כך או כך כולנו מחייכים במידה זו או אחרת וכולנו מודעים למראה של החיוך שלנו. מתוך כך אנחנו שואפים תמיד למראה חיוך זוהר ומלא אור. לצערנו, לא כולנו נתברכנו בשיניים לבנות כשלג וגם אם כן, גורמים שונים במהלך החיים לפעמים השפיעו על צבע וצורת השיניים ושינו אותן שלא לטובה. אז מה עושים עם זה, מפסיקים לחייך? ברור שלא. כשאנחנו שמחים אנחנו לא יכולים שלא לחייך. עם זאת, ישנה דרך פשוטה להעניק מחדש לשיניים את צבען הלבן ולחיוך את המראה הקורן והנקי שלו. לשיטה הזאת קוראים ציפוי למינייט לשיניים. הנה לפניכם 5 דברים שכדאי לדעת על למינייט. 

מהו ציפוי למינייט לשיניים?

למינייט היא טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת לציפוי שיניים ללא צורך בכתרים. באנגלית השיטה נקראת Porcelain Laminate Veneers, כלומר ציפוי חרסינה למינייט. ציפויי החרסינה הם דקיקים, בעובי של 0.2 מ”מ עד 0.5 מ”מ בלבד, ובאמצעות הדבקת הציפוי על שיני המטופל ניתן לעצב מחדש את צבע השיניים וצורתן, בהתאם לרצון הטופל ועל פי תוכנית הטיפולים שנקבעה. 

כדאי לדעת כי השימוש בציפויי למינייט החל לפני שנים במסגרת תת התחום של אסתטיקה דנטלית וכדרך חדשנית לעיצוב החיוך עבור שחקנים מפורסמים בהוליווד שבארצות הברית. זו הסיבה מדוע השיטה זכתה לשמה הנרדף “חיוך הוליווד”.

חשוב לציין שציפויי החרסינה הדקיקים מתאימים לשיניים הקדמיות אותן חושפים בדיבור ובחיוך, את הציפוי מדביקים לצד החיצוני של השן, הציפויים מיוצרים במעבדה מתקדמת ובהתאמה אישית מלאה לתוכנית הטיפולים שנקבעה עם הרופא

מה ניתן לעשות בעזרת ציפוי למינייט?

בעזרת ציפוי שיניים למינייט ניתן לבצע מגוון פעולות: 

  • בעזרת הציפוי ניתן לצמצם רווחים בין השיניים או לסגור אותם כליל.
  • תיקון נזקי שחיקת שיניים.
  • ניתן להעניק מראה ישר לקשת השיניים במקרה שהיא עקומה.
  • להעניק צורה מחודשת לשיניים קיימות.
  • להשפיע על צבע השיניים כך שיראו טבעיות ונקיות יותר. 
  • שחזור המראה הטבעי של שיניים שעברו טיפולים דנטליים ושינו גוון ו/או צורה.

מהם החסרונות של ציפוי למינייט?

עם כל ההבטחה הקיימת בציפויי הלמינייט השונים לשפר את המראה של הפה והחיוך ולהפוך אותו לאסתטי ויפה יותר, יש להם גם כמה חסרונות שכדאי מאוד להכיר. בין החסרונות השונים ניתן למנות את העובדה כי במקרה של פגיעת מכה חזקה באזור הפה יכול ציפוי הלמינייט להיסדק ואף להישבר. כמו כן, על מנת ליצור שינויי גוון טבעיים בקשת השיניים יש צורך לצפות בלמינייט שיניים רבות משום שרק כך ניתן ליצור מראה אחיד של הצבע. לבסוף, מתוך מגוון האפשרויות והשיטות השונות להעניק לשיניים מראה אסתטי יותר, ציפויי הלמינייט נחשבים לאחת השיטות היקרות יותר. 

 

היתרונות של ציפוי למינייט

לציפויי למינייט יש, כמובן, גם יתרונות רבים ונוספים מלבד אלו שתוארו קודם לכן. בעזרתם ניתן לבחור את צבע השיניים באופן אישי, כאשר הצבע עצמו נחשב עמיד מאוד לאורך שנים. את ציפויי הלמינייט ניתן לשלב עם השחזורים השונים אשר קיימים בשיניים כגון גשרים דנטליים, כתרים וכיוצא בזה, וכחלק מטיפולי האסתטיקה הדנטלית. 

 

אצל מי כדאי לעשות ציפוי למינייט?

ציפוי למינייט לשיניים כדאי לעשות רק אצל רופאי שיניים אשר עוסקים בתחום האסתטיקה הדנטלית. זאת על מנת לקבל את התוצאה הטובה והמקצועית ביותר. אם כבר משקיעים זמן וכסף בחיוך חשוב שהוא ייצא הכי יפה שאפשר. לכן, כדאי גם לכם לתאם פגישת ייעוץ והכרות במרפאה של ד”ר מירי פיצ’ר – בעלת תואר דוקטורט ברפואת שיניים משנת 2006.

כתבות נוספות עלינו

מדיום

בלוגר

תפוז 

בלוג ספוט

 maamarim.biz

hamlatza

walla

infomed

prosites

חפשו אותנו ברשתות חברתיות

פייסבוק

טוויטר

reddit

פרטי המרפאה של ד”ר מירי פיצ’ר

טלפון: 03-5533347
פקס: 072-2333201
כתובת: שדרות דוד המלך 1, תל-אביב