קטגוריות
בריאות הנפש

עשרת הטיפים המובילים לכלב בריא יותר

כולנו רוצים שהגורים שלנו יחיו חיים ארוכים, שמחים ובריאים ויש דברים שכל הורה לכלב יכול לעשות כדי לגרום לזה לקרות. להלן 10 טיפים שיעזרו לכל כלב להרגיש מאושר ובריא יותר.

1. עיקור או סירוס

עיקור מונע מכלבה להיכנס לחום ויכול לעזור במניעת סרטן השד ופיאומטרה, או זיהום ברחם. סירוס כלב זכרי יכול להחליש התנהגות אגרסיבית ולסייע במניעת סרטן האשכים, מחלות הערמונית ובקעים.

2. לחסן

כבר בגיל שלושה חודשים, הנוגדנים המגנים המועברים באופן טבעי דרך חלב אם טופלו ויש צורך לחסן את הגור שלך בכדי לסייע בהגנה עליו או עליה מפני מחלות זיהומיות נפוצות רבות, כולל לפטוספירוזיס, מצוקה ונגיף פרווה, כמו גם חיסון נגד כלבת. הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​גם על חיסונים נגד שיעול מלונה ומחלת ליים. חיסונים יצילו את חיי הכלב שלך.

3. בקר בווטרינר שלך

כמוך, כלבים זקוקים לביקורים קבועים אצל הרופא בכדי להבטיח בריאות טובה. בדיקת בריאות שנתית מעניקה לווטרינר שלך אפשרות לנגוס כל מחלה או דאגה בריאותית באיבו לפני שהם יכולים לגרום לבעיות וחשבונות גדולים. הווטרינר ישאל לגבי התנהגויות חיית המחמד שלך, אכילה והתעמלות, תוך בדיקת הסטטיסטיקות החיוניות של הכלב שלך. בדוק בחנות לחיות המחמד המקומית שלך לקבלת מרפאות לחיות מחמד בעלות נמוכה שיכולות לעזור להוריד את העלויות.

4. הכרז מלחמה על פרעושים וקרציות

פרעושים יכולים לגרום לבעיות בריאות מעבר לעור מגרד. הם יכולים להיות מקור לאלרגיות, אנמיה ותולעי סרט. למרבה המזל קיימים מספר עצום של מוצרי הדברת פרעושים, כולל Advantage ו- Frontline, שניים מהפופולריים ביותר. יש להגיש בקשות חודשיות על סמך משקל הכלב שלך. קח בחשבון כשאתה מתכונן למלחמות הפרעושים שלך, עליך לטפל בכל חיות המחמד שלך, ולא רק באילו פרעושים ברורים.

במיוחד צריך להיות ערניים בחודשים חמים יותר ועם התחממות כדור הארץ נראה כי החודשים החמים יותר נמשכים זמן רב יותר ויותר, מה שאומר שתצטרך להאריך את טיפולי הקיץ ההם.

5. טפלו בתולעת לב על ידי מניעתה

תולעת לב קשה מאוד לטיפול ויכולה להיות קטלנית לכלבכם ולכן מניעה היא המפתח. מתן לכלבך מנה אחת של חודשי טבליה, כמו שומר לב, יכול להפסיק תולעת לב לפני שהיא מתחילה.

6. תרגיל את הכלב שלך בכל יום

ולא סתם גיחה מהירה סביב הרחוב. התעמלות דרך הליכה ומשחק עם כלבך תשמור על חברך הקטן כשיר גופני, בריא נפשית, ותקטין את הסיכוי להתנהגות לוחמנית והרסנית גם כן. פעילות גופנית קבועה מסייעת גם לכלבכם לשמור על משקל ולב בריאים, תוך העלאת מסת השריר. דרישות התרגיל של הכלב שלך יהיו שונות בהתאם לגזע, מין, גיל ובריאות.

7. צפה במשקל הכלב שלך

חוסר פעילות גופנית והזנת יתר מהווה בעיה באותה חיות מחמד כמו אצל אנשים. הכלב שלך לא יכול להחליט כמה פעילות גופנית הוא או היא צריכים או איזה אוכל הכי טוב לאכול; רק אתה יכול לעשות את זה. דלקת פרקים, מחלות כבד ומחלות כליליות הן רק כמה מהבעיות הבריאותיות שעומדות בפני כלב בעל משקל עודף. כדי לעזור לכלבך לרדת במשקל, הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​על תערובת של פעילות גופנית ומעבר למותג מזון דל קלוריות, או להפחית בהדרגה את כמות המזון הרגיל שאתה מאכיל את כלבך. אם הגור שלך סובל מעודף משקל, דבר עם הווטרינר שלך כדי להבין את דרך הפעולה הטובה ביותר.

8. בדיקות בריאות שבועיות

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע בעיות בריאות היא לבדוק את כלבך מדי שבוע. ראשית, בדוק את מעיל עורו של כלבך ונפיחות, פתיתים או גרדת. ואז התבונן באוזני כלבך ובעיניו אחר סימנים של אדמומיות או שחרור. לבסוף, צפו בכל שינוי בהרגלי האכילה או השתייה. אם משהו שונה מהרגיל לכלבך, התייעץ עם הווטרינר שלך.

9. התרחק ממזונות מסוכנים

המרכז לבקרת הרעל בבעלי חיים של פורטל הבהב ריכז רשימה של מזונות שעלולים להיות מסוכנים, אפילו רעילים לכלבכם: משקאות אלכוהוליים, שוקולד, אבוקדו, קפה, מאכלים שומניים, אגוזי מקדמיה, אוכל מקולקל או עובש, בצל ואבקת בצל, ענבים וצימוקים , מלח, שום, בצק שמרים, ומוצרים ממותקים עם קסיליטול. פרסם רשימה זו וודא שמשפחתך וכל המטפלות בה מודעים לה.

10. צחצח שיניים אלה!

ריח רע מהפה יכול להיות סימן לבעיות שיניים או חניכיים. חלקיקי מזון, רוק וחיידקים הידועים בשם פלאק יכולים להצטבר על החניכיים והשיניים ולגרום לזיהום. אם אינך מטפל בזה, זיהום עלול לגרום לעששת ואף לעבור למחזור הדם ולהשפיע על לב חיית המחמד שלך, הריאות, הכבד, הכליות, העצמות והמפרקים. בדוק מדי פעם שיניים וחניכיים ובדוק אצל הווטרינר שלך הוראות לגבי צחצוח קבוע עם משחת שיניים לכלבים.