קטגוריות
כירורגיה פלסטית

ניתוחים פלסטיים

התפתחות תחום הכירורגיה האסתטית מחד וירידת חסמים חברתיים-תרבותיים מאידך הביאו לפריחה בתחום הניתוחים הפלסטיים לאסתטיקה. על-פי ממצאי סקר שפורסם ב”ידיעות אחרונות”, כ-40% מהאוכלוסייה עברו או מתכוונים לעבור ניתוח פלסטי.

ניתוחים פלסטיים מתבצעים היום בכל שכבות הגיל ובקרב קבוצות רחבות יותר באוכלוסייה. עם כל הפופולאריות של ניתוחים אלו יש לזכור – מדובר בפעולה כירורגית לכל דבר שיכולה להיות כרוכה בסיכונים. מידע על ניתוחים אלו ועל השלכותיהם האפשריות ניתן למצוא באינטרנט, בכתבות בעיתונים וכדומה.

בין הניתוחים הקיימים בתחום זה: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, ניתוח אף, מתיחת פנים מלאה או חלקית, ניתוח עפעפיים, מתיחת הבטן, מתיחת המצח, הרמת גבות, שאיבת שומן, הגדלת סנטר, הצמדת אוזניים, פילינג, הרמת שפתיים, הזרקת ביו-אלקמיד, הזרקת בוטוקס, העלמת קמטים.

תחום הניתוחים הפלסטיים בישראל פרוץ ועוסקים בו רופאים שלא הוכשרו לכך – על המנתח להיות מומחה לכירורגיה פלסטית ממשרד הבריאות ובעל תעודת חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית.

כמו לגבי ניתוחים רפואיים אחרים – רצוי לקבל חוות דעת שנייה לקראת הניתוח.
לפני קבלת ההחלטה על ביצוע הניתוח – יש לשאול את המנתח על סיבוכים ותופעות לוואי אפשריות בעקבות הפעולה.

ייתכן ותוצאות הניתוח לא יתאמו את ציפיות המנותח – יש לברר עם המנתח האם תיקונים לניתוח כרוכים בתשלום נוסף.

מכיוון שרוב הניתוחים מבוצעים בהרדמה מלאה – יש לבדוק מי המרדים, באלו חומרי הרדמה הוא משתמש ואלו אמצעים ננקטים במקרה של הסתבכות.
בניתוח המבוצע במרכז רפואי פרטי יש לסכם מראש ובכתב את זהות המנתח.