קטגוריות
טיפולי פוריות

טיפולי פוריות – סל של טיפולים

הביטוי טיפולי פוריות יכול להעלות אצל כל אדם תמונה שונה לגבי המהלכים ומכלול הטיפולים שכוללים טיפולים אלה, אך מטרת הטיפולים ברורה לחלוטין: להגדיל את פוריות האישה או הגבר, ובסופו של דבר להוביל להריון ולידה של עובר בריא. כאשר מדברים על טיפולי פוריות, ניתן למנות מספר טיפולים מרכזיים, המבוצעים כדי להשיג את המטרה העליונה, חלקם כטיפולים עצמאיים וחלקם כשלבים בטיפול הכולל. כל הטיפולים הללו מוצעים גם אצל מרפאת פרופ’ פלדברג.

השבחת זרע והזרעה תוך רחמית

השבחת זרע מבוצעת לאחר נטילת הזרע ועיבודו בתנאי מעבדה על מנת להשביח את רמת הפוריות שלו. לאחר השבחת הזרע באמצעות תהליך של סרכוז והפרדה, מבוצעת הזרעה תוך רחמית ישירות אל תוך רחם האישה ובתזמון המדויק של זמן ביוץ האישה. טיפול זה מאפשר התמודדות עם בעיות פוריות אצל הגבר, חסימה אצל הגבר או האישה וכן במקרים של ביוץ בלתי סדיר.

השראת ביוץ

השראת ביוץ הוא טיפול המיועד להגביר את ההסתברות לביוץ תקין, כפי שהוא נמדד על פי מספר הזקיקים והביציות. טיפול זה מבוצע באמצעות מתן כדורי איקקלומין לתקופה של 5 ימים. במידה וטיפול זה אינו משיג את המטרה, ניתן לבצע השראת ביוץ בצורה אגרסיבית יותר עם הזרקת הורמונים של בלוטת יותרת המוח.

הפריה חוץ גופית

אחד הטיפולים המוכרים והמדוברים ביותר, ובמרכזו עומדת היכולת הטכנולוגית ליטול זרע גברי וביצית נשית, וליצור את ההפריה ביניהם מחוץ לרחם האישה, בתנאי מעבדה. לאחר ביצוע ההפריה החוץ גופית, מוחזרת הביצית המופרית אל רחם האישה לצורך התפתחות היריון. טיפול זה, כמו גם אחרים, יכול לכלול גם שלב של הקפאת ביציות.

תרומת ביצית

טיפול המיועד לנשים הסובלות מאי ספיקה שחלתית ולנשים הסובלות מכשל ראשוני או משני בשחלה. בטיפול זה, נבחרת אישה התורמת את הביציות שלה לאישה המטופלת על מנת לאפשר לה להרות בצורה בריאה ונורמלית.

מעבר לטיפולים אלה, המאופיינים באוריינטציה רפואית גבוהה, ישנם טיפולים שהם יותר חברתיים ובין אישיים, ובראשם טיפול פונדקאות. טיפול זה מבוסס על כך שאישה משמשת כאם פונדקאית אצלה מתפתח העובר במהלך 9 חודשי הריון, ובסופו של דבר, לאחר לידת הילד, הוא מועבר להוריו הביולוגיים.

כאמור, מרפאת פוריות מציעה את כל מגוון הטיפולים בעולם הרחב והמגוון של טיפולי פוריות, ומספקת תמיכה מלאה לכל הפציינטיות, הן ברמה האישית והמשפחתית והן ברמה הפיזיולוגית. תמיכה זו היא תנאי מפתח להצלחת הטיפולים, שלעיתים יכולים להימשך זמן רב ולצרוך משאבים נפשיים לא פשוטים.